GÖLYAKA 21. TURİZM FESTİVALİ YAPILDI
    Gölyaka Kaymakamlığı ve Gölyaka Belediyesinin ortaklaşa organizesiyle gerçekleştirilen Gölyaka 21. Kültür ve Turizm Festivali, 15 Temmuz Şehitler Parkında (Kültür Park) yapıldı.
    Çeşitli mahalli sanatçıların yer aldığı festival, saat 13:00 de başladı. Festivale Gölyaka Kaymakamı Adem KELEŞ, Belediye Başkanı Bekir AKBULUT, İlçe Belediye Başkanları, İGM Üyesi Necmi KAP, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, Oda Başkanları, Muhtarlar, İstanbul, Kocaeli ve Ankara başta olmak üzere çevre illerden de çok sayıda katılımın olduğu festival neşe içinde geçti
    Kültür Park 15 Temmuz Şehitler Parkı Oldu
    Gölyaka Belediye Başkanı Bekir AKBULUT, Gölyaka’da bulunan Kültür Parkı’n adının neden 15 Temmuz Şehitler Parkı olarak değiştiğini anlattı. “Hepimiz burada bir millet olmuşuz. Bugün burada eğleneceğiz. Kültür Park’ın adını 15 Temmuz Şehitler Parkı diye değiştirdik. Rahat yaşayalım, geleceğimize sahip çıkalım, demokrasimize sahip çıkalım diye insanlar canından oldu. Bu vatanın her karış toprağı kanla sulandı. 250 şehidimiz var 2 bin 500’e yakın gazimiz var. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize de Allah’tan uzun bir ömür ve sağlık diliyoruz. Onun için buranın adını da 15 Temmuz Şehitler Parkı diye değiştirdik.” Dedi.
    İnsanlarımız Burada Barış ve Huzur İçerisinde Yaşıyor
    Gölyaka Kaymakamı Adem KELEŞ, Gölyaka’nın turizm açısından önemli bir bölge olduğunu belirterek, “Biraz önce belediye başkanımız az önce bir şeyi vurguladı. Gölyaka tam bir Türkiye mozaiği, her milletten, her kültürden insan burada barış ve huzur içerisinde sevgiyle beraber yaşıyor.
     Festivalimizin diğer temalarından birisi de turizm. Turizm denilince Gölyaka’mız turizmin her türlüsünü her çeşidinin çok kolaylıkla yapıldığı bir yer. Kardüz Yaylamız, Güzeldere Şelalemiz, Efteni Gölümüz, içinde bulunduğumuz eski adıyla Kültür Park yeni adıyla 15 Temmuz Şehitler Parkımız Gölyaka’mızın en güzel turistik yerlerinden bir tanesi. Turizm bizim açımızdan bir bölgenin bir şehrin, bir beldenin kalkınmasındaki en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu vesile ile festivalde emeği geçenlere ve katılan herkese teşekkür ediyorum.”  Dedi. 09.07.2017