GÖLYAKA DA ŞEHİT ERDEM AY’IN AİLESİNE BERAT VERİLDİ
 
   Terör örgütü tarafından tuzaklanan EYP'nin infilak ettirilmesi sonucu 2010 yılında yaralanan ve 8 yıl sonra rahatsızlanarak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden şehit Jandarma Er Erdem AY'ın babası Cemal AY'a şehitlik beratı verildi.
  Gölyaka ilçesi İmamlar Mahallesi'nde bulunan baba evine gelen Düzce Valisi Dr. Zülkif DAĞLI ve İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa ÇETİNKAYA'yı,  şehidin babası Cemal AY ve yakınları karşıladı.
  Aile bireyleri ile bir süre sohbet eden Vali DAĞLI, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan şehitlik beratını baba Cemal AY'a, şehidin eşi Müşerref AY ve anne Havva AY'a ise şehitlik belgeleri ve şehidin günlüğünü teslim etti.
  İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa ÇETİNKAYA, bu sırada aile bireylerine "Amacımız sizin acınızı tazelemek değil, şehidimizin gururunu yaşamak ve yaşatmaktır." dedi, Çetinkaya, şehidin Kahramanmaraş'ta yaşayan bir arkadaşından edindikleri fotoğraflardan oluşan albümü de şehidin eşi Müşerref AY'a teslim etti.
  Vali DAĞLI, aile bireylerine sabır dileyerek, "Bu acılar kolay değil ama buna dayanmak durumundayız. Başka hiçbir çaremiz yok. Allah cennetine kavuştursun." diye konuştu. Ardından Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.
  Ziyarette, Çilimli Kaymakam Vekili Rumeysa Sena KURT ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki YILDIRIM, Gölyaka İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Nadir ÇAVUŞOĞLU ve kurum müdürleri hazır bulundu. 15.10.2018