ÖĞRENCİLERİMİZ VE PROTOKOL TRAFİĞİ DURDURDU!
 
 
   İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla hayata geçirilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla yapılan uygulamalarla Gölyaka İlçemizde de uygulandı.
 
   İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde uygulanacağı öne sürülen eylemler bugün yapıldı. 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak kararlaştırılmasının ardından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile startı verilen uygulamalarla birlikte artık trafikte yayalara öncelik verilmesi uygulaması bugün itibari ile zorunlu kılınmaya başlandı.
 
   Bu kapsamda Atatürk Ortaokulu önünde eylem yapıldı. Trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla Devletimizin talimat verdiği eyleme, Gölyaka Kaymakamı Adem KELEŞ, Belediye Başkan yardımcıları, İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Amiri,  Emniyet Amirliği’ne bağlı Trafik Şube ekipleri kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

   Çocuklarımız polis yeleklerini giydi ve daha sonra ellerine aldıkları “Dur” levhaları ile Gölyaka Kaymakamı Adem KELEŞ ve trafik polislerinin eşliğinde yaya geçidinin üzerine geçerek araç trafiğini durdurarak sürücüleri bilgilendirdiler, öncelikli ve güvenli yaya trafiğine dikkat çekilmesi amacıyla broşür dağıttılar ve çevreye asılan afişlerle sürücülerin bilinçlenmesi ve uygulaması için görev yaptılar.
 
   Gölyaka Kaymakamı Adem KELEŞ,  güvenli yaya trafiğine dikkat çekilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu eylemde çocuklarımıza ve sürücülerimize hem trafik bilincini aşılamak hem de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganını hafızalara kazımak için uygulama yaptık, katılan herkese teşekkür ediyorum. Dedi. 05.02.2019