OKUL ÖNCESİ GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI
    Okulların 2017-2018 eğitim öğretim döneminin 18.Eylül Pazartesi günü başlayacak olması nedeniyle, İlçemiz Kaymakamı Adem KELEŞ başkanlığında “Okul Öncesi Güvenliği Toplantısı”  Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Ali ÇİMŞİR, Jandarma Komutanı Nadir ÇAVUŞOĞLU,  Emniyet Amiri Özgür CENGİZ, Milli Eğitim Müdürü Ergin TAŞTEPE, İlçe Müftüsü İbrahim KAPANCI,  MEM Şb. Müdürleri, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanlarının katılımıyla Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.
    Toplantıda, okul müdürlerinin sorunları dinlendi. Uyuşturucuyla mücadele, güvenlik kamera sistemi olmayan okullara sistem kurulması, arızalı ve eksik olanların tamamlanması, servis araçlarında da kamera sistemi olması, ilçe güvenliği Mobese sisteminin sağlanması, öğrencilerin okullara taşınması, okul idaresi ve aile birliğinin işbirliğiyle çalışması, velilerin okul ve çocuklar ile iç içe olmalarının sağlanması,  gibi konular görüşüldü.
    İlçemiz Kaymakamı Adem KELEŞ, “Öğrenci ve velilerimize uyuşturucu ile ilgili seminerlerin verileceğini, velilerimizin eğitime destek vermeleri gerektiğini ve bunun için çalışmalar yapılması, güvenlik sistemi olmayan veya eksiği olanların tamamlanmasını, öğrencileri taşıyan servis araçlarının kamera sisteminin olmasını, Velilerimizin de katkıda bulunmasını, Öğrenci, Öğretmen, Okul Müdürü ve Aile Birliğinin birliktelik içerisinde çalışması ile beraber eğitimde kaliteyi getireceğini belirterek çalışmaların başlamasını söyledi.” 13.09.2017