AMERİKAN BEYAZ KELEBEĞİ İLE MÜCADELE TOPLANTISI
    İlçemiz fındık bahçelerinde yapılan kontrollerde Haziran ayının ortaları itibariyle birinci nesil Amerikan Beyaz Kelebeği mücadele zamanının geldiği belirlendi.
    Gölyaka Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce yapılan fındık bahçeleri incelemelerinde, son yıllarda yoğun artış görülen, fındık bahçelerinin ana zararlılarından olan Amerikan Beyaz Kelebeği ile mücadele zamanının geldiği ve tedbir almak için muhtarlarla bir toplantı yapıldı.
 
     Gölyaka Kaymakamı Adem KELEŞ, konuyla ilgili, geçen yıl tüm bitkilerde ciddi zararın görüldüğü ve bunlara ek olarak Gölyaka’mızın yüzü olan Kültür Park ve Güzeldere Şelalesinde de ciddi anlamda zarar olduğunu beyan ederek, mücadelenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, gerekli çalışmaların koordineli olarak yapılmasını istedi.
 
    Toplantıda Gölyaka Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erhan Kaan HEZEN ve Ziraat Mühendisi Cem ÖZMEN tarafından Amerikan Beyaz Kelebeği ile mücadele ile ilgili tüm bitkileri zarar veren Amerikan Beyaz Kelebeğinden kurtulmak için yok eden tırtıllardan kurtulmak için ortak mücadele çalışması gibi konular hakkında muhtarlara bilgiler verdiler. 07.05.2018