2.Sİ YAPILAN BAJA RALLİSİ SONA ERDİ
    15 Temmuz şehitleri anısına yapılan Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi’nin startı,nı Düzce Valisi Zülkif DAĞLI ile Belediye Başkanı Mehmet KELEŞ’in verdiği ve 4 gün süren Düzce Yakın Karadeniz Baja Rallisi heyecanı sona erdi.
    Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilen “Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi” 4 günlük yoğun geçen maratonun ardından sona erdi, bu yıl yapılan Yakın Karadeniz Baja Rallisi’nin 2’ncisine, 15 Temmuz Şehitlerimizin anısına Abdullah Tayyip OLÇOK ve Erol OLÇOK” ismi verilerek isimlendirildi.
    Bu yıl ikincisi yapılan, Şehit Erol OLÇOK-Abdullah Tayyip OLÇOK anısına yapılan Düzce Anıtpark alanında kurulan parkurlarda gösteri sürüşü ile başlayan ve Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Yığılca ilçeleri arasında 4 gün süren Yakın Karadeniz Baja Rallisi Sporcuları 450 km etabı geride bıraktı. Düzce’nin etrafında yer alan binlerce metre yükseklikten 0 rakıma kadar inen dereleri, platoları ve yaylaları geride bırakarak mücadele eden sporcuların maratonu programın 4. Gününde Topuk Yaylasında kupaların verilmesiyle sona erdi.
    İlçemizde yapılan 3.gün etap açılışını Gölyaka Kaymakamı Adem KELEŞ ve Belediye Başkanı Bekir AKBULUT birlikte yaptılar. 10.09.2017
İlçemizde yapılan etaplar ise şu şekilde oluştu,
PROGRAMIN GÖLYAKA YARIŞ PARKURU ve ETAPLARI
 
             3. GÜN / 9 EYLÜL CUMARTESİ
             Gümüşova (Dereköy) – Gölyaka (Güzeldere) Parkuru (110km)
            * Dereköy Enduro Özel Etabı
            * Gölyaka (KültürPark) Ekstrem Özel Etabı
 
4. GÜN / 10 EYLÜL PAZAR
Gölyaka (Güzeldere) – Kaynaşlı (Topuk Yaylası) Parkuru (90km)
           * Eğreltilik – Topuk Yaylası Enduro Özel Etabı
           * Topuk Yaylası Ekstrem Özel Etabı, ile 4. Gün sona erdi.